Musio – twój nowy przyjaciel robot

Doskwiera ci brak przyjaciół? Szukasz osoby, którą będziesz mógł nazwać swoim prawdziwym przyjacielem? Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na chociaż jedno z postawionych powyżej pytań, Musio jest wynalazkiem stworzonym specjalnie dla ciebie.

Musio to robot obdarzony sztuczną inteligencją, który spełni każdą twoją zachciankę od wysyłania e-maili i zarządzania twoim grafikiem, po poprawianie twojego złego samopoczucia. Pomysłodawcą tego śmiałego projektu jest firma AKA zajmująca się produkcją oprogramowania komputerowego. Musio jest innowacyjnym wynalazkiem, który nie tylko pełni rolę tradycyjnego robota połączonego ze wszystkimi urządzeniami znajdującymi się w domu, ale także przystosowuje się do twojego trybu życia i „dorasta z tobą”. Musio kładzie się spać, opowiada dowcipy, a także pamięta przeprowadzone z nim rozmowy. Im częściej go używasz, tym bardziej przyzwyczaja się on do twoich codziennych nawyków.

Według twórców, Musio to nowatorski pomysł „myślącej maszyny”, która deklasuje inne spersonalizowane urządzenia na rynku z Siri na czele. Osoby, które chcą wejść w posiadanie Musio, mogą dokonać jego zakupu przez witrynę internetową Indiegogo. Ceny wynalazku wahają się w zależności od preferowanego poziomu inteligencji. Podstawowa wersja Musio kosztuje 159$, jednak gwarantuje ona jedynie zapamiętanie przez robota pięciu ostatnich rozmów. Najgłębszą więź można nawiązać z o wiele droższą wersją Musio. Za jedyne 599$ marzenie o robocie najbardziej przypominającym żywego człowieka, może się ziścić.

Jacob Bradsher, lingwista AKA, komplementuje wynalazek najnowszy, podkreślając że:

„Musio chce być postacią, która może być twoim przyjacielem – kimś, z kim możesz porozmawiać, a nawet się pobawić. Wielu ludzi boi się sztucznej inteligencji, ale chcemy pokazać, że może ona zostać wykorzystana w dobrych celach”

W teorii, Musio jawi się jako realna alternatywa dla wszystkich tych, którym brakuje kontaktu z drugą osobą, są samotni, bądź nieśmiali. Ktokolwiek uważał, iż nie można kupić przyjaźni za żadne pieniądze jest w błędzie. Nadeszła era Musio, który sprawia wrażenie najlepszego nieludzkiego przyjaciela. Pozostaje tylko pytanie: czy naprawdę obcowanie z robotem może zastąpić kontakt z żywym człowiekiem?

slide_429758_5572266_compressedslide_429758_5572258_compressed slide_429758_5572252_compressed o-MUSIO-ROBOT-570

Źródła:

http://www.huffingtonpost.co.uk/2015/06/01/aka-creates-artificially-intelligent-robot-musio-that-wants-to-be-your-friend_n_7482894.html?utm_hp_ref=innovation

http://i.huffpost.com/gadgets/slideshows/429758/slide_429758_5572256_compressed.jpg

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/musio-inteligentny-robot-jak-kumpel.html

Share Button

Powiązane wiadomości

Komentowanie jest wyłączone© 2014 Centrum Schumpetera. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.