Nowa aplikacja na wakacje! Jeśli podróż, to najlepiej z przyjaciółmi!

Większość z nas znalazła się w sytuacji, gdy podczas podróży przez nową okolicę, nagle nabrała nas ochota na przejrzenie naszego Facebooka czy Instagrama. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że nagle okazuje się, że nasz znajomy jest w tej samej okolicy co my! Dzięki nowej aplikacji społeczno-turystycznej Gypsy Circle znajomi z wielu sieci społecznościowych będą mogli udostępniać sobie informacje o tym, gdzie właśnie się znajdują i dzięki temu będą mogli spotykać się podczas podróżowania. W brytyjskich mediach już pojawiła się informacja, że to „travel stalking” i jest w tym nieco racji.

Pomysłodawcą aplikacji jest Andrew Butas, który podczas jednej z podróży jakie odbywał zauważył, że byłoby mu czasami łatwiej się odnaleźć w nowych miejscach mając wokół siebie znajome osoby. Problemem było to, że nie miał pojęcia, czy w okolicy znajduje się ktoś z jego przyjaciół.

To bardzo przydatna aplikacja, która pomoże nie tylko odnaleźć znajomych w pobliżu, ale także zobaczyć ich plany na przyszłe podróże oraz skorzystać z ich porad I uwag, co zdecydowanie pozwoli uniknąć nieprzyjemnych, a nieraz wręcz niebezpiecznych przygód podczas wakacyjnych wojaży.

Aby zobaczyć profil innego podróżnika, należy wysłać mu zaproszenie do aplikacji i uzyskać dostęp do jego planów i zdjęć jakie udostępnia. To pozwala uniknąć prawdziwych stalkerów. Aplikacja ma także własną platformę pozwalającą na rozmowy poprzez chat, a także wysyłanie maili tak długo, jak użytkownik ma dostęp do WiFi.

Gypsy Circle można znaleźć w Apple App Store od 26 czerwca. Do 6 lipca aplikacja połączyła już 500 osób z USA, Australii, Francji czy Wietnamu. Chociaż obecnie jest dostępna tylko dla iOS, Butasch jest przekonany, że pod koniec sierpnia będzie można ją także pobrać na system Android.

Źródła:

http://www.huffingtonpost.com

http://static.pexels.com

Share Button

Powiązane wiadomości

Napisz odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są za pomocą *© 2014 Centrum Schumpetera. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.