6 rzeczy, które sprawią, że Twój pracownik będzie szczęśliwy

Pracodawcy wychodzą często z założenia, że aby pracownik był zadowolony ze swojej pracy, wystarczy co miesiąc wypłacać mu godną pensję. Jednak Ci, którzy chcą, by w ich firmie panowała dobra atmosfera, powinni zrozumieć, że na szczęście pracownika składa się wiele czynników. Nie chodzi tylko o kosztowne awanse, premie i podwyżki. Są benefity, które kosztują niewiele, a które sprawiają, że szczęśliwy pracownik z uśmiechem na twarzy wykonuje swoje obowiązki.

Oto kilka sekretów, które uszczęśliwią Twojego pracownika:

  1. Stwórz strefę komunikacji – zaaranżuj pomieszczenie, w którym pracownicy będą mogli wspólnie spędzać przerwy. Takie spotkania mogą zaowocować ciekawymi, stworzonymi w większych grupach pomysłami.
  2. Bądź szczery – informuj swoich pracowników o kondycji firmy. Dzięki temu będą oni wiedzieć, kiedy nie prosić o awans lub podwyżkę. Nie spotkają się z odmową i unikną frustracji.
  3. Nagradzaj za dobrą pracę – jeśli widzisz, że któryś z Twoich pracowników odnosi sukcesy i jesteś wyjątkowo zadowolony z jego pracy, okaż mu to. Pozwól mu wyjść wcześniej z pracy, daj wolny dzień lub bilety do teatru.
  4. Daj znać, że ich doceniasz – spraw, by Twoi pracownicy czuli się częścią drużyny. Niech wiedzą, że dzięki swojej pracy uczestniczą w wyznaczaniu kierunku, w którym zmierza firma.
  5. Bądź w kontakcie – kolacja z pracownikami, prywatna rozmowa przed pracą lub wspólne wyjście na lunch korzystnie wpływają na relacje współpracowników.
  6. Zadbaj o dodatki do pensji – pracownicy bardzo cenią sobie prywatną opiekę medyczną, kursy językowe, karnety na siłownie, itp. Czują wtedy, że są ważni dla pracodawcy i należycie o nich dba.

Mówi się, że szczęśliwy pracownik jest sekretem efektywnej pracy. Warto więc czasem poświęcić więcej czasu na integracje i poznanie człowieka, z którym pracujemy. Nic nas to nie kosztuje, a w zamian dostajemy często więcej niż moglibyśmy się spodziewać.

Źródło:

http://www.businessnewsdaily.com/6084-employee-happiness-without-raise.html

Share Button

Powiązane wiadomości

Napisz odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są za pomocą *© 2014 Centrum Schumpetera. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.