DENNY BIKE – rower przyszłości od FUJI BIKES

Rower jest szybkim, tanim, a przede wszystkim zdrowym środkiem transportu. Poprawia naszą kondycję, pozwala zaoszczędzić pieniądze i czas tracony w miejskich korkach, ponadto zajmuje dużo mniej miejsca na jezdni, przestrzeni potrzebnej do zaparkowania. Nie emituje zanieczyszczeń jak w przypadku samochodu i jest cichym środkiem transportu. Nic więc dziwnego, że mieszkańcy miast stawiają na bardziej lub mniej wyróżniające się rowery.

Naprzeciw idei funkcjonalnego, a zarazem designerskiego roweru wpadła grupa młodych designerów a zarazem miłośników dwóch kół z Seattle. DENNY BIKE, bo tak nazwali swój projekt, jest rowerem, który stanowi spełnienie wszystkich potrzeb rowerzysty poruszającego się w środowisku miejskim. Twórcy swoim projektem zredefiniowali klasyczny rower.

Rower Denny ma zapewnić posiadaczowi powrót do tych beztroskiej jazdy. Zainspirowany zróżnicowaniem społecznym i nieprzewidywalnością miasta. Dzięki automatycznym przerzutkom, elektrycznemu wspomaganiu, inteligentnemu oświetleniu oraz zintegrowanej blokadzie, designerzy stworzyli, jak sami mówią, intuicyjny rower dla miejskich rowerzystów. DENNY jest rozwiązaniem „wszystko w jednym”, które spełnia potrzeby zarówno w zakresie bezpieczeństwa jak i wygody.

Denny_smartlights

Inteligentne światła dostosowują się do panujących warunków oświetlenia trasy, zapewniając jednocześnie światła funkcjonalne – hamulcowe oraz kierunkowskazy, oraz polepszając widoczność.

Wbudowana blokada. Kierownica stanowi system U-lock, może być użyta także jako zabezpieczenie „quick lock”, którym przypinamy rower np. do słupka, lub „long stay”, który zapewnia zabezpieczenie zarówno kół, jak i samej ramy przed kradzieżą, poprzez przypięcie go do odpowiedniego stojaka.

pobrane (1) pobrane (2)

Auto E-Assist stanowi automatyczną zmianę biegów, które są aktywowane automatycznie prędkości i wysiłku jaki rowerzysta wkłada w jazdę.

Denny_e_assist

Elastyczny bagażnik w formie „siatki” dopasowuje się do przewożonych przedmiotów, zapewniając ich pełne bezpieczeństwo i dowiezienie do celu.

pobrane (3)

Wymienny akumulator znajdujący się na „półce” nad przednim kołem zapewnia wygodę użytkowania. To tam znajduje się wszystko, co zapewnia rowerowi pełną funkcjonalność, więc teraz, aby go naładować, wystarczy zabrać z niego wymienny akumulator.

Bokanev_Teague_-77

 

Źródła:

http://www.dennybike.com/#about

http://www.bbc.com/autos/story/20141103-cycling-made-simpler

Share Button

Powiązane wiadomości

Napisz odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są za pomocą *© 2014 Centrum Schumpetera. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.