Innowacyjna technologia dla zapracowanych mam

Kończy się pierwszy tydzień sierpnia, a to oznacza, że trwał Breastfeeding Week. Co roku w dniach 1-7 sierpnia World Alliance for Breastfeeding Action (WABA) organizuje kampanię na rzecz edukowania społeczeństwa w kwestii korzyści płynących z karmienia piersią.

Kampanii co roku przyświeca inne hasło przewodnie. W tym roku na pierwszy plan wysunęło się karmienie piersią w pracy. Temat ten jest bardzo ważny dla kobiet, które karmią piersią, a jednocześnie myślą o powrocie do pracy. Zachowanie równowagi pomiędzy potrzebami niemowlęcia, a wymaganiami pracy jest bardzo trudne, dlatego WABA zorganizowała konferencję, która ma za zadanie wytyczyć szlaki ułatwiające ten proces.

Światowy Tydzień Karmienia Piersią zbiegł się w czasie z kampanią firmy Kohana Inc. Na rzeczmanual-breast-pump wynalezienia nowej pompy to pobierania pokarmu, która byłaby mniej inwazyjna i mniej bolesna niż obecnie używane urządzenia. Podczas burzy mózgów jaka miała miejsce w MIT opracowano punkty zwrotne, które mają udoskonalić obecne laktatory i dopasować je m.in. do potrzeb matek pracujących. Najważniejsze dla kobiet jest to, by czuły się komfortowo i bezboleśnie mogły ściągać pokarm dla swoich dzieci. Następnym ważnym punktem jest możliwość dyskretnego używania go w miejscu pracy – powinien więc być także cichy, lekki oraz niewielki.

Kohana proponuje więc, by standardowe laktatory zastąpił specjalny biustonosz, który w każdej miseczce ma dodatkowe „pęcherze”, które mogą napełnić się mlekiem po włączeniu mini pompy lub za pomocą ręcznego urządzenia. Pompa mechaniczna działałaby na baterie, co wyklucza noszenie ze sobą mnóstwa kabli oraz szukania gniazdek elektrycznych w pracowniczych toaletach. Ze względu na niewielką głośność, kobiety mogą używać tego innowacyjnego urządzenia nawet pracując przy biurku. AN3V7633.JPG

Podsumowując, kampania może przynieść całkowicie nową jakość technologii karmienia dla pracujących matek, które wracając do pracy nie będą musiały rezygnować z naturalnego pokarmu dla swoich dzieci. Środki zebrane podczas zbiórki na ten cel będą przeznaczone na przeprowadzenie eksperymentu, w którym kobiety będą korzystać zarówno z konwencjonalnych jak i nowych pomp, aby sprawdzić które urządzenie jest bardziej skuteczne, wydajne oraz przyjazne matce.

Czekamy z niecierpliwością na rezultaty!

Źródło:

http://www.livescience.com

http://lennoncenter.org

Share Button

Powiązane wiadomości

Napisz odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są za pomocą *© 2014 Centrum Schumpetera. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.