Samochód Apple już nie tylko plotką!

Apple szykuje kolejny przełom, tym razem w dziedzinie motoryzacji. Firma stworzyła już prototyp samochodu, teraz zaś szuka miejsca, gdzie będzie go testować. Auto przewróci życie i przyzwyczajenia przeciętnego kierowcy do góry nogami.

Bardzo długo informacja o samochodzie formy Apple uznawana była jedynie za plotkę. Okazuje się, że niezrealizowane dotąd marzenie Steve’a Jobsa może zostać zrealizowane i to w całkiem niedalekiej przyszłości! Na początku tego roku magazyn „Financial Times” potwierdził informację, że do głównej siedziby Apple ściągani są specjaliści w dziedzinie motoryzacji. Firma ściągnęła do siebie między innymi przedstawicieli General Motors, Tesli, Forda i Mercedesa. Kolejną przesłanką, nadchodzącego przełomu był rozwój usługi Car Pay, której zadaniem było integrowanie różnych usług firmy z elektroniką samochodową. Przesłanki i spekulacje potwierdziły się dopiero za sprawą brytyjskiego dziennika „Guardian”, który udostępnił dokumenty dotyczące negocjacji prowadzonych między Apple i GoMentum Station – firmą zarządzającą dawną bazą marynarki wojennej, terenem ogrodzonym i dobrze strzeżonym, z dala od wszystkich ciekawskich. Jest to miejsce, które różne firmy motoryzacyjne wykorzystują do testowania swoich pojazdów, bez jednoczesnego narażenia, że ich projekt zostanie podejrzany przez opinię publiczną zbyt wcześnie. Wszystko wskazuje na to, że niedługo, właśnie tam Apple będzie testował swój Project Titan.

Spekuluje się, że „samochód z jabłkiem” zostanie maksymalnie uproszczony, a wszystkie kwestie związane z obsługą techniczną i mechanika nie będą miały dla użytkownika większego znaczenia. Samochód w tej perspektywie stanie się jedynie narzędziem użytkowym służącym do przemieszczania się, nie spełniając przy tym innych funkcji. Jednak dla kogoś, kto traktuje auto wyłącznie przedmiotowo, produkt Apple może okazać się doskonałym rozwiązaniem.

Źródła:

http://www.techradar.com/news/car-tech/satnav/everything-you-need-to-know-about-the-apple-car-1292674

http://www.macobserver.com/tmo/article/fiat-chrysler-ceo-talks-cars-with-apples-tim-cook

Share Button

Powiązane wiadomości

Napisz odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są za pomocą *© 2014 Centrum Schumpetera. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.