Drukarki 3D – wydrukuj sobie zdrowie

Od cena drukarek 3D spadła, designerzy coraz bardziej inspirują się ich możliwościami. Możemy zauważyć to także w zastosowaniu modeli 3D w medycynie. Poniżej przedstawiamy galerię najnowocześniejszych modeli medycznych wydrukowanych przez drukarki 3D.

Transplantacja twarzy

3d-printed-face

 

 

To model 3D czaszki, który używany jest przez lekarzy do planowania operacji przeszczepu twarzy.

 

 

 

Praktyka czyni mistrza

3d-liver-split-140307

Nowa, dokładniejsza replika wątroby wydrukowana w technice 3D pozwala na lepsze przygotowanie się do operacji, a tym samym na zminimalizowanie dokonania błędu podczas zabiegu.

 

 

 

Serce nadziei

UICOMP_JUMP_heart_innov_lab_etc_20140313

 

To co widzicie obok to zbliżenie na wydrukowana w technice 3D replika serca ludzkiego. Dzięki możliwości wykonania modelu konkretnego serca, z konkretną wadą lekarze są w stanie lepiej zaplanować przebieg operacji dzięki przeprowadzeniu „quasi-zabiegu” podczas którego są „ćwiczą” na modelu działania, które będą powtarzać podczas prawdziwe operacji.

 

 

Gumowe ucho

[FILENAME]

 

Larry Bonassar – inżynier mechanik na Uniwersytecie Cornall w Weil Hall – w swoim laboratorium posiada wydrukowany w 3D model ucha ludzkiego.

 

 

 

Każdy może zostać bohaterem

captain_america_kid

 

 

Fan Kapitana Ameryki prezentuje na zdjęciu swoją protezę wydrukowaną za pomocą drukarki 3D. medyczny design nie musi być nudny. Jest to szczególnie ważne w przypadku dzieci, które dzięki właśnie takim elementom moga choć na chwilę zapomnieć o swojej chorobie.

 

 

 

 

Moda rodem z 3D

3prostheticlegcover

 

Bespoke Innovations z San Francisco, to firma załozona w 2009 roku przez chirurga ortopedę i projektanta przemysłowego, który wykorzystuje druk 3D, aby wytworzyć niesamowicie eleganckie i wyjątkowe protezy dostosowane do obowiązujących trendów modowych.

 

 

 

Źródło:

http://www.livescience.com

Share Button

Powiązane wiadomości

Napisz odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są za pomocą *© 2014 Centrum Schumpetera. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.