Praca zdalna – czy każdy się do niej nadaje?

Na pewno każdego z nas czasem ogarnia niemoc i gdy słyszymy budzik, który jest znakiem, że już czas szykować się do pracy, jedynym, co chcemy zrobić, jest powrót do łóżka. Dla większości z nas marzeniem byłby elastyczny czas pracy i brak rutyny, jaką jest praca pięć dni w tygodniu po osiem godzin dziennie. Na wielu stronach internetowych z ofertami pracy zauważyć można, że pracodawcy dostrzegają popyt na tego rodzaju pracę, a co za tym idzie, ofert pracy zdalnej jest co raz więcej. Zainteresowanych jest zwykle wielu, jednak czy każdy nadaje się do pracy w domu?

Profesor Scott Boyar, specjalista od zarządzania zasobami ludzkimi, uważa, że zanim zdecydujemy się na tak kuszącą ofertę, powinniśmy to dobrze przemyśleć. Pracę zdalną efektywnie wykonywać mogą tylko osoby o bardzo konkretnych cechach charakteru. W przeciwnym razie, zamiast zadowolenia i satysfakcji może się ona wiązać z frustracją i brakiem samorealizacji.

Jakie pytania powinniśmy sobie zadać ?

  1. Czy wprowadzanie pracy do środowiska rodzinnego odpowiada mojej osobowości i moim preferencjom?
  2. Czy jestem w stanie odpowiednio zorganizować swój czas i czy potrafię sam siebie motywować do pracy?
  3. Czy będę w stanie nie ulec pokusie rezygnowania z pracy na rzecz przyjemniejszych czynności?

Jeśli na wszystkie trzy pytania odpowiedziałeś „TAK”, istnieje duża szansa, że to właśnie praca zdalna będzie tą, w której się sprawdzisz. Aby jednak odgrodzić się od pokus, które mogą wpływać na Twoje skupienie, zaaranżuj swoje biuro. Wówczas ani dzieci, ani zwierzęta, ani telewizor nie wpłyną na wykonywaną przez Ciebie pracę. Jeśli będziesz wykonywać pracę sumiennie, będziesz zadowolony z efektów, co sprawi, że poczujesz się spełniony.

Źródło:

http://www.businessnewsdaily.com/5211-working-from-home-questions-to-ask.html

Share Button

Powiązane wiadomości

Napisz odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są za pomocą *© 2014 Centrum Schumpetera. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.