Starasz się o awans? Zobacz, co zwiększy Twoje szanse

Uważasz, że nadszedł czas na awans? Jesteś przekonany, że Twoje umiejętności znacznie przewyższają wymagania stawiane na Twoim stanowisku pracy? Jeśli Twój przełożony jeszcze nie dał Ci do zrozumienia, że jest tego samego zdania, czas mu o sobie przypomnieć. Dzięki kilku zmianom, które nie wymagają od Ciebie zbyt wiele, możesz osiągnąć cel i zająć wyższe stanowisko szybciej niż myślisz.

Zacznij o zmiany nastawienia. Jeśli jesteś osobą, która ma negatywny stosunek do pracy i zawsze chętnie dzieli się swoją opinią na ten temat, powinieneś się zmienić. Według badań CareerBuilder, 62% pracodawców twierdzi, że bycie pesymistą znacznie obniża szanse na awans. Taka postawa jest postrzegana gorzej niż regularne spóźnienia, używanie wulgaryzmów czy zbyt często wykorzystywane dni wolne. Nikt nie wymaga od Ciebie znakomitego nastroju i ciągłego uśmiechania się. Wystarczy, że uznasz, że szklanka jest do połowy pełna.

Bardzo ważną zmianą jest wymiana garderoby. Popularna maksyma mówi: ubieraj się jakbyś szedł do pracy, o której marzysz, a nie do tej, którą masz. 72 % pracodawców uważa, że ubiór ma znaczenie. Oczywiście należy pamiętać, aby nie przesadzić. Chodzi o to, aby zawsze wyglądać elegancko i by nasz wygląd był kojarzony z człowiekiem sukcesu.

Kolejnym ważnym, jeśli nie najważniejszym, aspektem jest zachowywanie się jak lider. Ma to znaczenie zwłaszcza w sytuacji kiedy chcesz awansować na stanowisko kierownicze. Twój przełożony nigdy nie zdecyduje się na taki krok, jeśli nie zademonstrujesz mu swoich umiejętności zarządzania. Staraj się wychodzić z inicjatywą, zgłaszaj się do przeprowadzania szkoleń, pokaż, że znasz potrzeby firmy i wiesz, jak osiągnąć cel.

Znacząca jest również umiejętność integrowania zespołu. Pokaż, że potrafisz stworzyć zgraną grupę, która z każdym wyzwaniem świetnie sobie radzi. Bądź liderem zespołu i spraw, by każdy czuł się doceniony i i zadowolony z atmosfery w miejscu pracy.

Jeśli wykonałeś wszystkie te kroki, a Twój przełożony nadal nie poruszył tematu awansu, zrób to sam. Prawdopodobieństwo odmowy jest niewielkie, a nawet jeśli się z nią spotkasz, możesz zapytać, czego jeszcze oczekuje od Ciebie szef. Wówczas zapewne otrzymasz kilka zadań do wykonania. Będziesz miał klarowną sytuację i zamiast zastanawiać się, co jeszcze powinieneś zrobić, aby awansować, będziesz mógł skupić się na zleconych zadaniach.

Źródło: 

http://www.businessnewsdaily.com/8342-get-a-promotion.html

Share Button

Powiązane wiadomości

Napisz odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są za pomocą *© 2014 Centrum Schumpetera. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.