Rok 2116 według prognoz naukowców

Trudno przewidzieć, co przyniesie nam przyszłość. Paul Ehrlich, niemiecki chemik i bakteriolog twierdził, że mimo intensywnych badań, w 1970 roku setki milionów ludzi będzie umierać z głodu. Podobnie jak Ehrlich, wielu współcześnie, na podstawie błędnych założeń i sposobów życia, głosi hipotezę podobną do Ehrlicha.

W latach 30-tych i 40-tych ubiegłego wieku uważano, że palenie papierosów wspomaga trawienie i należy zatem miedzy posiłkami zapalić papierosa – dzisiaj pogląd na palenie papierosów różni się diametralnie.

Na najbliższe 100 lat przygotowano, na zlecenie firmy Samsung, następujące prognozy dotyczące egzystencji i sposobu życia ludzkości.

W zakresie budownictwa przewiduje się budowę wielkich konstrukcji z wykorzystaniem nanorurek węglowych. Pojawią się również konstrukcje podziemne oraz konstrukcje podwodne wykorzystujące energię wodorową.

Samochody będą zastępowane prywatnymi, latającymi dronami. Będą zdolne one przenosić olbrzymie ładunki.

Drukarki 3D będą w stanie wykonywać repliki dużych struktur, np. domów i mebli, wykonanych z materiałów nadających się do ponownego przetworzenia.

Wyposażenie mieszkań będzie dobierane w zależności od nastroju właściciela. Nikomu nie będzie grozić porażka w kuchni – dania pobierane będą od słynnych kucharzy i przygotowywane według naszych upodobań.

Życie zawodowe będzie intensywnie wykorzystywać hologramy, co pozwoli na uczestnictwo w konferencjach i spotkaniach w każdym miejscu, bez opuszczania mieszkania.

Wejście do mieszkania będzie połączone z weryfikacją stanu zdrowia – zastosowana diagnostyka cyfrowa wskaże odpowiedni lek lub skieruje na konieczne badania.

Wreszcie, odbywać się będą podróże na Księżyć, na Marsa, a następnie na dalsze galaktyki.

Powstaje pytanie, czy powyższe prognozy uwzględniają trendy demograficzne – po co budować olbrzymie wieżowce i podwodne miasta, skoro liczba ludności na przykład zmaleje (a ludzie wolą mieszkać w budownictwie jednorodzinnym i na powierzchni).

Jednakże, dla kilku z powyższych prognoz, liczba ludności wydaje się mniej istotna.

Źródło: http://www.mercatornet.com/demography/view/the-top-ten-predictions-for-future-living/17765

Zdjęcie: Flickr.com

Share Button

Powiązane wiadomości

Napisz odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są za pomocą *© 2014 Centrum Schumpetera. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.