Mechaniczny wózek sklepowy dla starszych osób

Pewien szkocki uczeń Aidan McCann wpadł na pomysł stworzenia mechanicznego wózka sklepowego, który mógłby pomóc wielu starszym i niedowidzącym osobom w czasie robienia zakupów w supermarkecie.

Chłopak zapragnął stworzyć wózek z możliwością regulacji wysokości po tym jak zobaczył swoją 75-letnią babcię Lydie usiłującą poradzić sobie z zakupami spożywczymi. Ideę swojego pomysłu tłumaczy w ten sposób: „Dzięki regulacji wysokości nie trzeba będzie podnosić toreb z zakupami zbyt wysoko.”

Po stworzeniu początkowego zarysu projektu „Wózek sklepowy dla osób starszych” chłopak wygrał główną nagrodę na krajowych zawodach inżynierskich, a teraz jego pomysł staje się rzeczywistością. Niezmiernie uradowany Aidan, z powodu nagrodzenia go w Szkockim Rozdaniu Nagród dla Liderów Projektów Inżynierskich w 2015 roku, stworzył grupę roboczą wraz ze studentami Glasgow.

Studenci z Univeristy od Strathclyde spotkali się z nim, aby przedyskutować jego wizję projektu. „Byłem całkowicie zachwycony” – powiedział 13-letni McCann, gdy zobaczył po raz pierwszy prototyp swojego wynalazku. Dodał też, że jego babcia jest zachwycona pomysłem wnuka, a chłopak chce w przyszłości zostać inżynierem mechanikiem w warsztacie samochodowym.

Babcia McCann’a mówi: „Aidan to dobry chłopiec. Zawsze pomagał mi w noszeniu zakupów do domu, co było dla mnie czynnością trudną do wykonania ze względu na mój niski wzrost.”

„Jestem z niego bardzo dumna, poleciłam mu, aby koniecznie w przyszłości wspominał o swoim osiągnięciu przy szukaniu pracy.”

Źródło:

http://www.huffingtonpost.co.uk/entry/boy-designs-robotic-trolley-to-help-grandma_uk_57723a74e4b0d257114a3d35?edition=uk&utm_hp_ref=innovation

Zdjęcie:

Abandoned Shopping Trolley

Share Button

Powiązane wiadomości

Napisz odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są za pomocą *© 2014 Centrum Schumpetera. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.