Piwo produkcji sztucznej inteligencji

Obecnie możemy dostać wiele rodzai piw, zarówno tych bardziej dziwacznych. Przykładowo Dogfishhead Oktoberfest, którego wywar zawiera prawdziwy pył księżycowy lub Lost Rhino produkujący bursztynowe piwo fermentowane z drożdżami zebranymi ze skamieniałości wieloryba sprzed 35 milionów lat. Jednak najnowsze wywary stworzone przez IntelligentX mogą stać się jednymi z najbardziej szokujących i zaskakujących: będą to piwa, do produkcji których wkład miała sztuczna inteligencja.

Według James’a Tempertona ten projekt jest współpracą między londyńską firmą zajmującą się technologią uczenia maszyn Intelligent Layer a firmą marketingową 10x.

Zaczęto od wykorzystania czterech podstawowych recept na piwo złote, bursztynowe, jasne i ciemne. Firma umieściła na butelkach piwa kod, który przekierowywał miłośników piwa na Odpowiedzi zostały wzięte pod uwagę przy tworzeniu algorytmu ABI (Automatic Brewing Inteligence), który analizuje preferencje klientów.

Znając ich upodobania, piwowar może udoskonalać wywary. Jak dotąd przepisy w oparciu o wskazówki otrzymane od klientów zmieniały się 11 razy w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Wytworzone piwo znajduje się obecnie w londyńskiej wytwórni piwa UBrew.

„Właściwie to dzieje się rewolucja w światowym kunszcie piwowarskim. Ludzkie smaki zmieniają się szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. Chcą wyjść naprzeciw oczekiwań klientów, sztuczna inteligencja sprawdza się do tego idealnie.” – mówi współtwórca IntelligentX Hew Leith i CEO frimy 10x

Głównym celem jaki stawiają sobie pracownicy Intelligent Layer jest wygranie przez ich algorytm wytworzony przy pomocy sztucznej inteligencji w konkursie piwowarskim, przykładowo Brytyjskie Mistrzostwa Piwa. Będzie to również świetna okazja do zareklamowania firmy. „Ten projekt pokazuje, że nasza firma nie boi się wymyślać i tworzyć nowe produkty, a następnie wprowadzać na rynek te najwartościowsze pomysły” – tłumaczy Leith w wywiadzie prasowym.

Roboty nie tylko podejmują się tworzenia receptur, ale również same zaczynają warzenie piw. Przez ostatnie lata kilka firm zaprojektowało samowystarczalne systemy piwowarskie takie jak BrewBot, PicoBrew Zymatic czy Brewie, które wprowadzają interesujący aspekt do przemysłu piwowarskiego, wart skupienia na nim uwagi i rozwijania go.

 

źródło: http://www.smithsonianmag.com/smart-news/give-me-drink-hal-new-beer-designed-artificial-intelligence-debuts-180959751

zdjęcie: https://www.flickr.com/photos/quinndombrowski/5200218267

 

Share Button

Powiązane wiadomości

Napisz odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są za pomocą *© 2014 Centrum Schumpetera. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.