Muzyka dla mózgu.

Nasze mózgi przetwarzają dziś tak duże ilości danych i mierzą się z tak wieloma zadaniami, że coraz częściej odmawiają współpracy. Liczni specjaliści zalecają relaksację, medytację, jeszcze inni zastosowanie odpowiedniej diety dla umęczonego umysłu. Sztuczna Inteligencja ma dla nas lepsze rozwiązanie. Cuda zdziałać może specjalnie zaprojektowana muzyka dla mózgu.

Praktycznie każdego ranka wstajemy niewyspani i jeszcze bardziej zmęczeni niż przed zaśnięciem, bo siedzieliśmy do późna nad kolejnym projektem. Przez to w pracy nie możemy skupić się nawet na najmniej wymagających zadaniach, co słusznie wywołuje złość i frustrację. Te ostatnie z kolei nie pozwalają nam nawet na odrobinę spokoju – odpoczynek po powrocie do domu? Nie ma mowy! Ciągła gonitwa myśli, tysiąc rzeczy do zrobienia na wczoraj, rozdrażnienie i niemożność skupienia uwagi, prokrastynacja wynikająca z obawy niepodołania czekającym nas zadaniom – to niezaprzeczalnie coraz bardziej dokuczliwe plagi naszych czasów. Stres z dnia na dzień zatacza błędne koło, z którego nie widać żadnej drogi ucieczki.

Na nasze szczęście na ratunek przybywa drużyna Brain.fm, twórcy fantastycznego programu transmitującego muzykę, która może robić za tło dla absolutnie każdej czynności wymagającej skupienia czy odprężenia (nawet jako podkład do snu). Brzmi wspaniale? Co lepsze, dożywotnia subskrypcja to jedyne 49,99 dolarów. Aby złożyć tą niemal utopijną obietnicę, grupa Brain.fm użyła zaawansowanych algorytmów i Sztucznej Inteligencji, których wytworem są niekończące się strumienie pięknych, relaksujących melodii. Do wyboru jest wiele różnych nagrań, których czas trwania można dopasować do indywidualnych potrzeb, istnieje też opcja śledzenia postępu naszej pracy. Już dawno żadna propozycja ulżenia codziennej walce ze stresem i rozkojarzeniem nie brzmiała tak obiecująco.

Leczniczo – relaksacyjne właściwości muzyki są znane od wieków, łagodzi ona nie tylko obyczaje, ale i wiele innych dolegliwości naszych czasów, przede wszystkim te, których podłożem jest stres. Skoro wymagania surowej i niezmordowanej codzienności pchnęły nas do wypróbowania już wszystkich innych opcji, czemu by nie skorzystać i z tej?

Źródło: http://www.livescience.com/58218-brain-fm-deal.html

Photo credit: Claus Tom Christensen, Flickr.

 

Share Button

Powiązane wiadomości

Napisz odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są za pomocą *© 2014 Centrum Schumpetera. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.