Narodowa drużyna Argentyny zwycięża - świetne spotkanie finałowe mistrzostw świata w Katarze!

Kibice futbolu ze zniecierpliwieniem wyczekiwali finałowego spotkania, które miało się odbyć w niedzielę wieczorem. Z całą pewnością skończone właśnie mistrzostwa świata w Katarze były rewelacyjny pod wieloma względami. Mieliśmy szansę oglądać bardzo dużo emocjonujących meczów, a także fenomenalnych bramek i interwencji bramkarzy. Futbolowi wielbiciele w naszym kraju też mogli być uradowani. Bowiem po ponad 30 latach drużyna polska dała radę wyjść z rozgrywek grupowych na mundialu, co można bez cienia wątpliwości określić swego rodzaju sukcesem. Nie zamierzamy się jednak skupiać na problemach rodzimej piłki nożnej. W tym momencie dużo ważniejsze jest to, żeby opisać jak doskonałym zdarzeniem był mecz finałowy mistrzostw świata, które rozgrywane były w Katarze. Ze sobą rywalizowały: broniąca tytułu mistrzów świata kadra Francji oraz drużyna Argentyny.

W narodowej kadrze Argentyny niepodważalną gwiazdą jest Lionel Messi, który przez wielu uważany jest za najwybitniejszego zawodnika w historii tego sportu. W narodowej drużynie Francji za najwybitniejszego podaje się Mbappe, który wielokrotnie już udowodnił na tym mundialu, że mimo młodego wieku, czeka go jeszcze bardzo dużo triumfów. Dla reprezentacji narodowej Argentyny, która po pierwszej części prowadziła wynikiem dwa do zera, po golach Leo Messiego a także Di Marii finałowy mecz zaczął się fenomenalnie. Jednak przebieg tego finału mógł być nieco zdumiewający, gdyż piłkarze zespołu Francji totalnie nie mogli znaleźć się na boisku. Dopiero w II połowie wystartowali do kontry i przyniosło to efekty. Dwa gole w ciągu 2 minut strzelił Mbappe, doprowadzając w taki sposób do dodatkowego czasu gry. Na prowadzenie W trakcie dogrywki znowu wysunęła się drużyna Argentyny i gdy zdawało się, że już jest po finale, do akcji kolejny raz wszedł Mbappe. Sędzia podyktował jedenastkę, a francuski napastnik zamienił go na gola. Mecz skończył się wynikiem 3:3. Na piłkarskich sympatyków zgromadzonych na trybunach czekały więc karne. Narodowa reprezentacja Argentyny podczas konkursu jedenastek okazała się lepsza. W taki sposób Lionel Messi zdobył wszystkie trofea, jakie miał możliwość zdobyć w przeciągu kariery piłkarskiej. Kadra Francji zostaje wicemistrzem świata, jednak z Mbappe w swoich szeregach z całą pewnością za 4 lata kolejny raz będzie walczyć o wygranie mundialu.