FAQ / Warunki współpracy

Każdy współpracownik ma możliwość pisania newsów, artykułów, wgrywania obrazów, wideo, komentowania wspiernia lub „polubienia” naszej pracy. Oferujemy również wszystkim możliwość wspólnej pracy z nami i informowania o najnowszych wiadomościach w ramach zadań redaktora. Poniższe informacje mają za zadanie pomóc ci w pracy autora, lub jeśli chcesz z czasem zostać naszym ekspertem.

Czym jest SCCD i jakie zalety oferuje współpraca?

Czym różni się SCCD od innych stron? 

Sprzedacie mój adres email jeśli się zarejestruję?

Ile zarobię współpracująć z SCCD i kto otrzymuje zapłatę?

Jeśli udostępnię treść na platformie SCCD, kto jest jej właścicielem?

Jak mogę zapewnić większą widoczność dla mojego artykułu?

Jak mogę publikować na SCCD?

Jak mogę dodać obiekt wideo?

A co z obrazami? Są nam potrzebne?

Co jeszcze mogę zrobić, by sprawić, by moje artykuły były ciekawe i łatwo znajdowalne na stronie?

Czy moja praca zostania ocenzurowana?

Czy sprawdzacie artykuły pod wzlgędem wykorzystania metody kopiuj-wklej?

Ktoś chce, bym opublikował wiadomość w imieniu tej osoby. Czy mogę to zrobić?

Na czym polega system artykułów wyróżnionych?

Zapomniałem mojego hasła. Co zrobić?

Wciąż mam pytania dotyczące strony. Pomocy!

 

Czym jest SCCD i jakie zalety oferuje współpraca?

SCCD, międzynarodowe centrum kreatywnej destrukcji inspirowane myśleniem Josepha Schumpetera, jest niezależnym ośrodkiem badawczym i edukacyjnym, który zajmuje się popularyzacją najważniejszych obecnie aspektów ekonomii: demografii, innowacji, ekonomii pracy, oraz rynku energii. Think tank SCCD jest zainteresowany informacjami i wiadomościami zarówno z rynków wschodzących jak i rozwiniętych.

Gdy stajesz się częścią społęcznośći SCCD, zyskujesz możliwość stworzenia całkiem nowego świata, uzyskujesz dostęp do networkingu z intereującymi ludźmi i możesz mieć wpływ na dyskusję na najbardziej interesujące cię teamty. Członkowie społecznośći SCCD realizują jedną z poniższych funkcji:

Redaktorzy, którzy pracują nad treścią wiadomości dla instytutu.

Autorzy, którzy piszą artykuły dla instytutu i czasami uczestniczą także w innych projektach. By zostać autorem musisz posiadać udokumentowane doświadczenie pisarskie lub najpierw wykazać się w roli redaktora.

Eksperci, z którymi pracujemy nad różnorodnymi projektami i którzy są publiczną twarzą SCCD. By zostać ekspertem musisz spełniać pewne wymagania. Musisz posiadać wysoki poziom intelektualnej ciekawości i napisać kilka dobrych artykułów na nasz wyłączny użytek. Możesz takżę zostać ekspertem wykazując doskonały poziom naukowy w roli autora.

Redaktorzy z czaem mogą awansować do roli autorów, a autorzy mogą stać się ekspertami. Nieustannie szukamy nowych osób do pracy nad naszymi projektami. Nasz drzwi są zawsze otwarte dla doktorantów, doktorów, profesorów, profesjonalistów, ekspertów, jak również ekspertów i osób, wykazujących wysoki poziom ciekawości intelektualnej skierowanej na otaczający nas świat, którzy lubią czytać i pisać o tym, dlaczego sparwy mają sie tak a nie inaczej i jak możena by stan rzeczy ulepszyć – generlanie ludzi ciekawych świata, którzy orientują się w światowych wydarzeniach w obszarze swojej ekspertyzy/zainteresowań.

Każdy członek SCCD może wgrywać obrazy, załączać wideo, komentować oraz „lubić” artykuły, oraz subskrybować wiadomości. Oprócz tych cech, oferujemy również członkom SCCD szansę pisania artykułów informacyjnych oraz otrzymywania sporadycznych premii finansowych za ich pracę.

Czym różni się SCCD od innych stron?

Podstawową różnicą jest fakt, iż nasze artykuły są opracowywane i pisane przez naszych współpracowników z całego świata. Wiele osób jednocześnie pisze artykuły, komentuje pracę innych, oraz ocenia wiadomości, które uznaje za ważne. Największą zaletą posiadania tak dużej grupy współpracowników jest fakt, iz SCCD częstokroć publikuje ciekawe artykuły, które nie zostałyby uznane za godne publikacji przez wielkie organizacje medialne. Interesujemy się również sprawami, które nigdy nie stałyby się wiralnymi wiadomościami, lecz zgodnie z naszym punktem widzenia, są one bardzo ważne w ramach tematyki, którą zajmuje się SCCD.

Sprzedacie mój adres email jeśli się zarejestruję?

Nigdy nie dzielimy się twoimi osobistymi danymi z innymi. Inni użytkownicy mogą kontaktować się z tobą za pomocą naszej strony internetowej, lecz twój adres email nigdy nie jest publicznie dostępny.

Ile zarobię współpracująć z SCCD i kto otrzymuje zapłatę?

SCCD jest organizacją non-profit i w związku z tym nasze dostępne środki są minimalne, które głównie pochodzą ze wsparcia sponsorów i ewentualnych płatnych projektów, wykonywanych przez naszych ekspertów. Z tego powodu system płatności nie jest zaprojektowany jako podstawowe źródło dochodu, będąc raczej systemem zachęt do udostępniania wysokiej jakości tekstów w sposób, który zainteresuje czytelników. Opłaty za twoją pracę oparte są o popularność twoich tekstów, liczbę słów i artykułów opublikowanych miesięcznie i jakość twojej pracy, która jest oceniana przez naszych ekspertów i/lub dyrektorów. Opłaty mogą być także zwiękoszone za bardziej pracochłonną treść, do której zaliczamy wywiady i dłuższe artykuły.

Do otrzymania opłaty należy wykazać się co najmniej 6 miesiącami współpracy z SCCD a płatności wykonywane są wyłącznie za pomocą systemu PayPal, co posiada zaletę możliwości wysłania środków do prawie każdego kraju świata. Proszę także wziąć pod uwagę, że PayPal może naliczyć prowizję od takich płatności.

Należy także wziąć pod uwagę, że jeśli jakikolwiek członek SCCD popełni wykroczenie w rozumieniu Regulaminu, jego uprawnienia pisarskie zostaną cofnięte i wszystkie niewypłacone środki przepadną.

Jeśli udostępnię treść na platformie SCCD, kto jest jej właścicielem?

Pozostajesz właścicilem jakiejkolwiek oryginalnej opublikowanej treści. Publikując treści na platformie SCCD, przyznajesz nam licencję do wykorzystania twoich materiałów. Zapoznaj się proszę z Regulaminem, gdzie znajdziesz bardziej szczegółowe informacje.

Jak mogę zapewnić większą widoczność dla mojego artykułu?

Bądź oryginalny, nigdy nie stosuj metody „kopiuj i wklej”. Możesz cytować wybrane akapity lub zdania z innych źródeł, podając odpowiedni odnośnik. Pamiętraj, że zawsze możesz poprosić ekspertó SCCD o pomoc i wsparcie. Zachęcamy współpracowników do odczuwania dumy z tego, co mają do powiedzenia, a czytelnicy zazwyczaj preferują artykuły z oryginalną treścią. Opublikuj twoją własną opinię, bądź dokładny i wytłumacz wiadomości, by czytelnik mógł uzyskać wszystkie informacje, które potrzebuje na dany temat, z twojego artykułu.

Jak mogę publikować na SCCD?

Po pierwsze, musisz być zaakceptowanym współpracownikiem. Następnie postępuj zgodnie z poniższą procedurą:

Zaloguj się do WordPressa, znajdź menu Wpisy po lewej stronie Kokpitu WordPress. Możesz albo przesunąć kursor nad linkkiem Wpisy albo kliknąć go by rozwinąć kolejne menu. Strona Dodaj nowy wpis jest także dostępna z linka + Dodaj na Panelu Administracyjnym WordPress. Kliknij link Dodaj nowy. Zobaczysz teraz stronę Dodaj nowy wpis, gdzie możesz utworzyć twój pierwszy wpis.

W pierwszym polu należy wpisać tytuł artykułu.

Następnie znajdziesz obszar Edycji wpisu. Tutaj możesz wpisać treść twojego artykułu.

Po prawej stronie tego obszaru znajdują się dwie zakładki. Istnieją dwa sposoby edycji wpisów: Wizualny oraz Tekstowy.

Zakładka Wizualny uruchomi wizualny edytor WYSIWYG. WYSIWYG jest angielskim skrótem od „dostajesz to, co widzisz”. Tutaj do twojej dyspozycji będzie pasek narzędzi formatowania z wieloma opcjami formatowania twoich wpisów. Jeśli biegle posługujesz się MS Word albo innym rodzajem oprogramowania do pisania większość tych ikonek będzie wyglądać znajomo.

Jeśli wybieresz zakładkę Tekstowy, opcja ta udostępni wersję HTML edytora wpisów. Ta wersja edytora postów służy do edytowania kodu HTML twojego wpisu. Dla większości użytkowników edytor Wizualny jest najłatwiejszym sposobem dodawnia wpisów.

Na górze prawej kolumny tego ekranu znajdziesz sekcję Opublikuj. Tutaj masz możliwość zapisania wpisu jako szkicu jeśli chcesz zapisać go na później. Jeśli klikniesz przycisk Podejrzyj, możesz sprawdzić jak wpis będzie wyglądał po opublikowaniu.

Stan wpisu powie ci, czy wpis został już opublikowany, zapisany jako szkic, czy czeka na akceptację lub też czy jego publikacja została ustawiona na konkretny termin.

Pamiętaj o kategoriach i tagach przydzielonych do twojego wpisu WordPress. Odpowiadają one za porządek na stronie SCCD. Dodaj te, które odpowiadają twojemu wpisowi.

I pamiętaj o ikonach.

Jak mogę dodać obiekt wideo?

Możesz dodawć wideo z jakiejkolwiek strony, która podaje „kod osadzania” (ang. Embed code). Proces osadzania wideo jest podobny do dodawania obrazów do treści twojego wpisu.

1. Dodaj lub edytuj wpis.

2. Kliknij w treści tam, gdzie chcesz, by pojawił się odtwarzacz i naciśnij Dodaj Medium nad edytorem treści.

Embed video 1

3. Po prostu podaj kod URL do pliku w twojej treści.

4. Dodaj plik audio lub wideo.

5. Upewnij się, że wgrany przez ciebie plik jest zaznaczony i w Ustawieniach Wyświeltania Załączonego Pliku ustaw Osadź odtwarzacz mediów lub Odnośnik do pliku multimedialnego.

 Embed video 2

6. Kliknij Wstaw do wpisu.

WordPress wstawi skrócony kod do twojego audio lub wideo, który zostanie zastąpiony odtwarzaczem. MP3 dla audio i MP4 dla wideo są dośćtypowe, ale odtwarzacza MediaElement.js obsługuje wszystkie poniższe formaty plików.

  • webm
  • ogv
  • mp4/m4v
  • wmv
  • mov/qt
  • flv
  • mp3/m4a/m4b
  • ogg/oga
  • wma
  • wav
A co z obrazami? Są nam potrzebne?

Obrazy są koniecznością do ilustracji twoich wpisów – wgraj własne albo wybierz obraz z darmowych biobliotek typu Flickr lub inne. Pamiętaj by zawsze wybierać obrazy objęte licencją creative commons i podawać link do twórcy zdjecia z Flickr. Obraz także musi prezentować wysoką jakość i nie może zawierać treści tylko dla dorosłych i innych kontrowersyjnych tematów. Pamiętaj proszę, iż jeśli wgrasz obraz, który jest niezgodny z naszym regulaminem lub narusza prawa osób trzecich, możesz ponieść konsekwencje prawne takich działań.

Co jeszcze mogę zrobić, by sprawić, by moje artykuły były ciekawe i łatwo znajdowalne na stronie?

Bardzo ważnym tematem są również słowa kluczowe, ponieważ za ich pomocą można znaleźć twój artykuł w polu wyszukiwania. Używaj konkretnych słów kluczowych lub „tagów” w twoim artykule. Nie używaj zbyt ogólnych pojęć. Używaj konkretnych słów kluczowych, takich jak „Indonezja”, „dzietność” lub „zmiany klimatyczne.”

Czy moja praca zostania ocenzurowana?

Nie cenzurujemy niczyjej pracy. Sprawdzamy każdy wpis wiadomości lub artykuł przed opublikowaniem w celu weryfikacji, czy jest on zgodny z naszymi wytycznymi publikacji z SCCD.

Pozwalamy wszystkim członkom na swobodne pisanie i komentowanie, pod warunkiem, że nie naruszają oni żadnych praw lub nie atakują innych osób. Głównym zadaniem współpracownika SCCD jest publikacja wiadomości albo artykułów na dany temat, unikając artykułów encyklopedycznych (typu Wikipedia). Najmilej widziane są artykuły, które zawierają również analizę podawanych wiadomości. Osobiste ataki lub używanie obraźliwychy słów skierowanych do jakiejkolwiek osoby, rasy, pochodzenia etnicznego lub religii (tyczy się to zarówno komentarzy jak i kontaktów między współpracownikami za pomocą strony) jest absolutnie niedopuszczalne i karane jest natychmiastowym usunięciem z grona współpracowników. Współpracownicy nie mają prawa do osobistych ataków. Choć zachęcamy do debaty na temat wszystkich tematów, w tym kontrowersyjnych typu przestępczość, polityka, religia i nauka, współpracownicy nie mają pozwolenia na obraźliwe uwagi, lub wytykanie palcem poszczególne osoby, rasy i religie za pomocą obraźliwych lub rasistowskich komentarzy. Co więcej, każdy dziennikarz powinien brać pod uwagę zniesławienie, definiowane jako pisane lub transmitowane obraźliwe oświadczenie (pomówienie jest konwersacyjną formą zniesławienia). Zniesławienie przez ciebie ma miejsce, gdy piszesz coś, co obniża status społeczny danej osoby, pogarszając reputację tej osoby, jej możliwość znalezienia pracy, lub kreując wątpliwości co do uczciwości lub patriotyzmu danej osoby. By uniknąć okarżeń o zniesławienie, współpracownik SCCD powinien upwenić się, że wszystkie jego informacje i fakty są poprawne i możliwe do udowodnienia. Nie publikuj zniesławiających stweirdzeń, nawet jeśli ktoś inny publicznie je wypowiedział, ponieważ powtarzanie zniesławień jest wciąż zniesłąwieniem i może nieść ze sobą konsekwencje dla ciebie.

Czy sprawdzacie artykuły pod wzlgędem wykorzystania metody kopiuj-wklej?

Tak. Jeśli zauważymy, że współpracownik publikuje materiał chroniony prawami autorskimi lub stosuje metodę kopiuj-wklej, załączając artykuły z innych źródeł, publikowane przez niego artykuły zostaną usunięte. Następnie publicznie napiszemy na ten temat, ponieważ potępiamy tego typu praktyki. Co więcej, dany współpracownik SCCD będzie usunięty z listy naszych autorów, niosąc za sobą cofnięcie wszystkich uprawnień pisania artykułów. Kwestię praw autorskich traktujemy bardzo poważnie. Co więcej, jeśli współpracownik SCCD zostanie przyłapany na jakichkolwiek atakach skierowanych wobec jakiegokolwiek innego członka naszej społeczności, rezerwujemy sobie prawo do usunięcia komentarzy strony atakującej, a jego konto może zostać usunięte lub zawieszona bez ostrzeżenia.

Ktoś chce, bym opublikował wiadomość w imieniu tej osoby. Czy mogę to zrobić?

Niestety nie. Nasi współpracownicy publikują swój własny dorobek. Akceptujemy wyłącznie artykuły pisane przez innych jeśli byli oni współautorami danego tekstu. Jeśli masz przyjaciela, członka rodziny lub współpracownika, który chce coś opublikować, zachęć ich do aplikacji do SCCD i publikacji danej treści.  Akceptujemy nowych współpracowników z różnym rodzajem przygotowania i doświadczenia, o ile posiadają oni odpowiednie umiejętności pisarskie w ich języku ojczystym.

Na czym polega system artykułów wyróżnionych?

SCCD jest społecznością współpracowników i ekspertów, którzy są częścią think tanku opartego na intensywnej współpracy, dlatego też na pierwszej stronie publikujemy wyłącznie treści uznane za ważne dla naszych czytelników i wysoko oceniane przez użytkowników strony. Najbardziej popularne artykuły i wiadomości pojawiają się na stronie głównej, dlatego też strona ta zawsze odzwierciedla gusta naszych czytelników. Tymczasem Artykuły Wyróżnione zostały wybrane przez osoby odpowedzialne za dobór treści z powodu ich wysokiej jakości i dopasowania do misji i tematów, którymi zajmuje się SCCD.

Zapomniałem mojego hasła. Co zrobić?

Nie martw się. Na stronie

http://www.centroschumpeter.org/wp-login.php

http://schumpetercentre.org/wp-login.php

http://centrumschumpetera.pl/wp-login.php

(w zależności od twojej wersji językowej) odnajdziesz opcję odzyskiwania hasła. Wprowadź twój adres email i otrzymasz nowe tymczasowe hasło.

Wciąż mam pytania dotyczące strony. Pomocy!

Masz pytanie? Potrzebujesz pomocy? Wciąż masz pytania bez odpowiedzi lub nie wiesz jak coś zrobić? Napisz do nas. W konkretnych przypadkach możesz także skontaktować się z ekspertem/opiekunem, który może udzielić ci spersonalizowanej pomocy.© 2014 Centrum Schumpetera. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.