Nasi eksperci

 

Nasi eksperci specjalizują się w jednym lub wielu obszarach badań think tanku, publikując dogłębne i unikalne analizy oparte o ich wykształcenie akademickie i/lub doświadczenie profesjonalne.

Eksperci

Sergiusz Prokurat

Zdjęcie profilowe Sergiusz Prokurat Prezes Centrum Schumpetera. Doktor nauk ekonomicznych, historyk, absolwent studiów MBA w Wiener Insititut (Austria/Polska). Wykładowca Wyższej Szkole Gospodarki Euroregionalnej, Uczelni Łazarskiego, WSFIZ oraz INE PAN w Polsce oraz Universidad de Granada i Universidad de Jaume I w Hiszpanii, University of Rome w Rzymie, zajmujący się naukami ekonomicznymi i praktycznymi metodami zarządzania. Autor bestsellerowej książki "Work 2.0: Nowhere to Hide", oraz książki "Niezwykłe początki znanych firm". Dyrektor think-tanku CSPA. Konsultant biznesowy. Sergiusz ma na koncie współpracę z Citibank, PWC, KPMG, Accenture, A.T.Kearney, Capgemini, IBM, Ernst&Young. Ekspert z zarządzania projektami i IT. Posiada certyfikaty: PMP, ITIL, PRINCE2, MOR, Six Sigma Black Belt. Jego artykuły oraz opinie pojawiały się w „The Hill”, "The Journal”, „America Latina Business Review”, „Warsaw Business Journal”, „The Observer”, i „Harvard Business Review”, oraz wielu czołowych mediach w Polsce (m.in. "Wprost", Dziennik Gazeta Prawna"). Autor kilkudziesięciu publikacji naukowych. Posługuje się angielskim, hiszpańskim, polskim, indonezyjskim oraz malezyjskim.

@

Kamil Sabatowski

Zdjęcie profilowe Kamil Sabatowski Członek Rady i ekspert w Centrum Schumpetera. Manager, działający w sektorze IT. Specjalizuje się w zarządzaniu strategicznym oraz zarządzaniu innowacjami. Zajmuje się takimi obszarami jak: strategia rozwoju, strategia konkurencji, Business Process Reengineering czy transformacja cyfrowa. Szuka źródeł trwałej przewagi konkurencyjnej, analizując przedsiębiorstwa technologiczne. Bada także zagadnienia z zakresu ekonomii instytucjonalnej - wpływ czynników kulturowych oraz socjologicznych na gospodarkę i proces podejmowania decyzji ekonomicznych przez managerów. Bacznie przygląda się modelowi sharing economy, konsumpcji współdzielonej oraz nowym technologiom. Orędownik koncepcji ,,myśl globalnie i działaj globalnie" - twierdzi, że we współczesnym zglobalizowanym świecie bariery we wchodzeniu na rynki zagraniczne maleją a skuteczna ekspansja jest koniecznością dla efektywnego konkurowania o udział w rynku. Zdobył interdyscyplinarne wykształcenie na Uniwersytecie Warszawskim (Europeistyka) oraz w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie (Zarządzanie). Jego artykuły i opinie pojawiły się m.in. w brytyjskim ,,the Observer”, czy w ,,Network Magazynie”.

Jan Fabisiak

Zdjęcie profilowe Jan Fabisiak Menedżer programu Centrum Schumpetera. Mieszka i pracuje głównie w Mexico City. Wykłada zarządzanie w Instituto de Especialización para Ejecutivos (IEE). Polski ekonomista, bloger, autor akademicki, dziennikarz, mówca i myśliciel, Jan jest również twórcą bloga Human Capitalism. Oprócz działalności w Centrum Schumpetera, Jan Fabisiak prowadzi swoją firmę w Meksyku i jest członkiem założycielem Meksykańsko-Polskiej Izby Gospodarczej. Ojczystymi językami Jana są angielski i polski, posługuje się on także językiem hiszpańskim na poziomie ojczystym. Jan Fabisiak posiada dwa tytuły magistra Finansów i Stosunków Międzynarodowych, uzyskanych podczas studiów w Szkole Głównej Handlowej. W jego dorobku akademickim znajdują się także studia MBA w Meksyku i liczne certyfikaty profesjonalne. Jan jest również autorem wielu publikacji akademickich i artykułów w prasie międzynarodowej. Posiada on także doświadczenie współpracy ze światem korporacyjnym, między innymi z Citibank, UBS, Alior Bank, oraz licznymi firmami konsultingowymi.

Katarzyna Bachnik

Zdjęcie profilowe Katarzyna Bachnik Doktor nauk ekonomicznych ze specjalnością zarządzanie. Adiunkt w Instytucie Zarządzania w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, stypendystka Fulbrighta, wykładowca (m.in. University of Navarra) i profesor wizytujący w Haas School of Business, ESADE Business School i Cass Business School. Szkoleniowiec, redaktorka, autorka badań i publikacji z zakresu zarządzania, innowacji, marketingu międzynarodowego, społecznej odpowiedzialności biznesu oraz mediów społecznościowych (w tym autorka książki „Skandynawskie uwarunkowania kulturowe w procesach zarządzania” i współautorka książki „Potencjał biznesowy mediów społecznościowych”). Wyróżnienie w konkursie dla dziennikarzy Pióro Odpowiedzialności za artykuł „Rewolucja w CSR” (Harvard Business Review Polska, Warszawa 2012). Biegle posługuje się językiem angielskim, zna język niemiecki na poziomie zaawansowanym.

Grzegorz Łukasiewicz

Zdjęcie profilowe Grzegorz Łukasiewicz Doktor nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu. Od wielu lat prowadzi zajęcia na studiach podyplomowych realizowanych przez Krakowską Szkołę Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Szkołę Główną Handlową w Warszawie czy Katedrę Zarządzania Kapitałem Ludzkim Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Jego zainteresowania naukowe koncentrują się na ilościowych aspektach zarządzania zasobami ludzkimi, w tym przede wszystkim rachunkowości zasobów ludzkich, pomiarze i sprawozdawczości kapitału ludzkiego czy technologiach informatycznych wykorzystywanych w zzl. Jest autorem licznych publikacji z tematyki kapitału ludzkiego, w tym książki "Kapitał ludzki organizacji. Pomiar i sprawozdawczość" (Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 2009). Jest współautorem narzędzia do pomiaru wartości kapitału ludzkiego NKL opracowanego w ramach projektu "Kapitał ludzki jako element wartości przedsiębiorstwa".

Tomasz Napiórkowski

Zdjęcie profilowe Tomasz Napiórkowski Tomasz M. Napiórkowski jest adiunktem w Szkole Głównej Handlowej oraz wykładowcą na Uczelni Łazarskiego. Odkąd wrócił do Polski w 2011 roku z USA (gdzie studiował i pracował na Uniwersytecie Old Dominion), opublikował 12 tekstów naukowych (6 opublikowanych w języku polskim i angielskim), zrealizował 17 projektów naukowych (w tym dotacje z Narodowego Centrum Nauki, INSP 3 oraz dla Komisji Europejskiej, DG Enterprise) oraz 8 projektów doradczych (dla MasterCard, Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce i Krajowego Rejestru Długów). Zainteresowania naukowe Tomasza to przede wszystkim warunki makroekonomiczne, w szczególności bezpośrednie inwestycje zagraniczne, a także tematy dotyczące roli innowacji w rozwoju gospodarczym.

Autorzy

Redaktorzy© 2014 Centrum Schumpetera. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.