Współpraca

Work with us

Zapraszamy do współpracy z Centrum Schumpetera (SCCD) i dołączenia do grona osób związanych z naszą społecznością. Każdy jest potrzebny i każdy może swoją pracą i wsparciem przyczynić się do tego, byśmy jeszcze lepiej realizowali naszą misję, jaką jest rzetelne opisywanie wydarzeń, pokazywanie szerszego tła niż ma to miejsce w tradycyjnych mediach,  a także przygotowywanie raportów, opracowań, rekomendacji dotyczących rynku pracy i budowania wartości dodanej, rynku energii, problemów demograficznych, oraz innowacji i globalizacji. Wierzymy, że żyjemy w czasach, w których dotarcie do czytelników jest kluczowe. SCCD, jako globalny think-tank z siedzibami w Londynie, Warszawie i Mexico City, posiada wśród swoich czytelników osoby podejmujące decyzje strategiczne oraz naukowców, zajmujących się poruszaną przez nas tematyką. Mamy ambicje kształtować rzeczywistość i wytyczać granice na przyszłość.

Serdecznie zapraszamy do współpracy:

Autorów tekstów – jeśli potrafisz pisać i chciałbyś podzielić się swoją wiedzą z naszymi czytelnikami, serdecznie zapraszamy. Szczególnie zachęcamy tych z Was, którzy zajmują się zawodowo rynkiem pracy, innowacjami, globalizacją, demografią, czy rynkiem energii. Zapraszamy do współpracy osoby, które pracowały jako dziennikarze lub w zawodzie związanym z biznesem, ekonomią, finansami, stosunkami międzynarodowymi, działalnością w organizacjach pozarządowych. Przyjmujemy także zgłoszenia od osób z innym przygotowaniem naukowym/doświadczeniem zawodowym, które mogą się wykazać umiejętnościami pisania artykułów. Opisujemy wydarzenia, które mają miejsce w wielu krajach na świecie i szukamy szerokiej gamy zainteresowań wśród naszych współpracowników.

Jeśli jesteś zainteresowany współpracą, prześlij nam proszę swoje teksty. Zapraszamy do zapoznania się z zasadami współpracy (link), oraz wytycznymi dotyczącymi pisania artykułów (link). Pamiętaj również, że regularne pisanie dla nas na wysokim poziomie może zaowocować w przyszłości promocją na stanowisko eksperta.

Ekspertów i współpracowników – jeżeli czujesz się na siłach. Posiadasz przygotowanie merytoryczne i odpowiada Ci praca w SCCD, zachęcamy do regularnej współpracy. Nie każdy może zostać ekspertem SCCD. Poza deklaracją regularnej współpracy, trzeba wykazać się jeszcze kilkoma innymi przymiotami. Przede wszystkim dobrym przygotowaniem i pewnym dorobkiem – zawsze bowiem polecamy osoby, co do których kwalifikacji intelektualnych jesteśmy przekonani w stu procentach – i to jest też przyczyną naszego sukcesu. Istotne są też takie cechy jak komunikatywność, a więc prezentowanie swojej wiedzy w sposób atrakcyjny i zrozumiały, a także umiejętność współpracy. Jeśli zatem jesteś zainteresowany pracą jako ekspert, pamiętaj, że wiąże się to z pewnym zobowiązaniem (np. do regularnego pisania czy koordynowania swoich działań z działaniami innych osób zaangażowanych w naszą pracę). Jeśli brzmi to dla Ciebie złowrogo, polecamy po prostu założenie własnego bloga gdzieś w Internecie, jeśli jednak lubisz ludzi i czerpiesz radość ze współpracy z innymi i zależy Ci na własnym sukcesie i promocji SCCD, ale także na sukcesie Twoich koleżanek i kolegów i całego teamu – to jest to miejsce dla Ciebie.

Czekamy na Twoje CV, kilka tekstów oraz wizję współpracy. Zawsze jesteśmy otwarci na nowych ekspertów. Prosimy zainteresowanych o kontakt poprzez zakładkę na naszej stronie (link), wpisując w temacie wiadomości „Ekspert”. Pamiętaj, że współpraca z SCCD to zobowiązanie i udostępnianie Twojej wiedzy, lecz jest to również szansa na promocję własnej osoby i współpracy z ciekawym zespołem podobnych do Ciebie ludzi.

Redaktorów/Wolontariuszy – jeśli studiujesz, bądź uczysz się w liceum, gimnazjum, interesujesz się którymś z następujących: ekonomią, IT, innowacjami, globalizacją, demografią, rynkiem energii, rynkiem pracy, tworzeniem wartości dodanej, a na Twoich studiach istnieje wymóg zaliczenia praktyk, to jesteśmy miejscem, gdzie owe praktyki możesz zaliczyć. Po ich zakończeniu wystawiamy oficjalne zaświadczenie ich odbycia. Ale u nas to nie tylko odbębnienie praktyk i papierek. Oferujemy również pracę stałą dla osób, które są w stanie wykazać swoje umiejętności pracy nad zagranicznymi źródłami i pisania na ich podstawie krótkich wiadomości. W SCCD możesz stać się częścią ciekawego zespołu, poznać wielu interesujących ludzi i przy okazji czegoś nauczyć, a w przyszłości być może związać się z naszą instytucją na stałe. Obecnie otrzymujemy jednak kilkanaście zgłoszeń tygodniowo i oferujemy pracę jedynie tym, którzy dobrze to umotywują. Zainteresowanych współpracą prosimy o kontakt (link), wpisując w temacie wiadomości „Wolotariat” lub „Redaktor”.

Sponsorów i reklamodawców – jeśli podoba Ci się nasza idea, wesprzyj nas swoją darowizną. Możemy wiele zaoferować w zamian. O wsparcie apelujemy zarówno do dużych firm, z którymi możemy wspólnie realizować projekty i konferencje, jak i do każdego, komu podoba się sposób, w jaki naszą ideę staramy się wcielać w życie i który zechce nas wesprzeć drobną kwotą, określając dokładnie na co ma zostać przeznaczona. Zainteresowanych współpracą prosimy o wiadomość poprzez zakadkę Kontakt (link), wpisując w temacie wiadomości „Sponsoring” lub „Reklamodawcy”.

Partnerów instytucjonalnych  jeśli potrzebujesz wsparcia merytorycznego naszych ekspertów bądź nagłośnienia spraw, które zainteresują naszych czytelników poprzez networking SCCD, z przyjemnością pomożemy, obejmując wydarzenie naszym patronatem. Zastrzegamy jednak, że wspieramy imprezy, co do których merytorycznego poziomu jesteśmy przekonani (a także odpowiadających tematyce naszego portalu i działalności SCCD), a podejmujemy współpracę tylko z rzetelnymi partnerami na warunkach korzystnych dla obu stron. Takie działanie zjednało nam na wielu rynkach sympatię wielu instytucji. Także w tym wypadku prosimy zainteresowanych o wiadomość poprzez zakładkę Kontakt (link), wpisując w treści wiadomości „Partner instytucjonalny”.

Serdecznie zapraszamy,
Zespół SCCD

Jeśli sympatyzujesz z SCCD i chciałbyś/abyś, aby więcej osób dowiedziało się o naszej stronie, to zachęcamy Cię do umieszczenia w sieci naszych banerów:

 

(link) – duża rozdzielczość

(link) – mała rozdzielczość© 2014 Centrum Schumpetera. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.