Należałoby wiedzieć, że jeżeli mowa o mięśniach dna miednicy, bądź określane jako mięśnie Kegla, to bardzo ważna partia mięśni, która odpowiada m.in. za utrzymanie moczu (zwłaszcza w przypadku kobiet). Takowe mięśnie podtrzymują też w odpowiedniej pozycji narządy mieszczące się w miednicy. Zatem każdy z nas powinien w wartościowy sposób zatroszczyć się o to, aby były one zarówno mocne jak i sprawne, ale również nie były aż nazbyt napięte. Trudno też ukryć, że mięśnie dna miednicy pilnują należyte utrzymywanie moczu w naszym pęcherzu a także innych poszczególnych narządów w brzusznej jamie.

My, jako pracownicy centrum terapii Dna miednicy w adekwatny sposób staramy się uzyskiwać możliwie jak najbardziej owocne efekty fizjoterapeutyczne, oferować niezwykle potrzebną pomoc na poziomie najwyższym, klientom z problemami ginekologicznymi, proktologicznymi a także urologicznymi. W tego typu nieprzyjemnościach niezwykle istotny jest aspekt powiązany z indywidualnym podejściem do wszystkich pacjentów. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Co więcej, pożądane byłoby wziąć pod uwagę poszczególne ćwiczenia na wzmocnienie mięśni dna miednicy. Jest możliwość wykonywania ich zarówno na siedząco, na leżąco jak i na stojąca. Fakt dotyczący tego, iż przerwa pomiędzy skurczami powinna być w przybliżeniu tak samo długa jak skurcz, w trakcie wykonywania serii skurczów mięśni dna miednicy jest równie istotny. Podczas gdy dojdziemy do pewnego rodzaju kunsztu, wykonywać ćwiczenia mięśni dna miednicy możemy w zasadzie w każdej możliwej sytuacji, np. w trakcie wracania autobusem do domu lub siedząc przed komputerem. Ćwiczenia regularne wzmacniają mięśnie i zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. Jest to szczególnie ważne w okresie ciąży.}

Tagi: Zdrowie

Brak komentarzy

Zostaw komentarz