Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że mięśnie dna miednicy, lub też nazywane jako mięśnie Kegla, to bardzo ważna partia mięśni, która jest odpowiedzialna między innymi za utrzymanie moczu (szczególnie gdy mówimy o kobietach). Wspomniane mięśnie podtrzymują także w prawidłowej pozycji narządy mieszczące się w naszej miednicy. Z tego względu każdy powinien w uzasadniony sposób zatroszczyć się o to, aby były one zarówno sprawne jak i mocne, ale również nie były za bardzo napięte. Mięśnie dna miednicy odpowiadają za utrzymanie moczu w naszym pęcherzu a także różnorodnych narządów w jamie brzusznej, czego niewątpliwie nie da się również ukryć.

My, jako pracownicy centrum terapii Dna miednicy w adekwatny sposób staramy się wykonywać możliwie najbardziej pozytywne efekty fizjoterapeutyczne, dostarczać potrzebną pomoc na poziomie najwyższym, pacjentom z problemami ginekologicznymi, urologicznymi a także proktologicznymi. W tego rodzaju komplikacjach szczególnie istotny jest aspekt związany z osobistym podejściem do każdego pacjenta bądź też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Poza tym, na ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy również warto zwrócić uwagę. Jest możliwość wykonywania ich zarówno na siedząco, na leżąco jak i na stojąca. Należy prowadzić kilka skurczów mięśni dna miednicy takim sposobem, aby przerwa pomiędzy skurczami była mniej więcej tak samo długa, jak sam skurcz. Podczas gdy dojdziemy do pewnego rodzaju kunsztu, ćwiczyć mięśnie dna miednicy możemy zasadniczo w każdej możliwej sytuacji, np. wracając do domu autobusem lub siedząc przed komputerem. Cykliczne ćwiczenia zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej a także wzmacniają mięśnie. Jest to ogromnie ważne w okresie ciąży.}

Tagi: Zdrowie

Brak komentarzy

Zostaw komentarz