Powinno się być świadomym tego, że jeżeli chodzi o mięśnie dna miednicy, lub też nazywane jako mięśnie Kegla, to niezwykle ważna grupa mięśni, która odpowiedzialna jest m.in. za utrzymywanie moczu (zwłaszcza w przypadku kobiet). Wspomniane mięśnie podtrzymują także w prawidłowej pozycji narządy mieszczące się w miednicy. Dlatego też każdy powinien w odpowiedni sposób zatroszczyć się o to, aby były one nie tylko sprawne oraz mocne, ale także nie były zbyt napięte. Nie da się również ukryć, że mięśnie dna miednicy nadzorują należyte utrzymanie moczu w naszym pęcherzu i dodatkowo różnych narządów w jamie brzusznej.

W takim centrum terapii Dna miednicy jak nasz w odpowiedni sposób staramy się uzyskiwać możliwie jak najbardziej korzystne efekty fizjoterapeutyczne, dostarczać pomoc na najwyższym poziomie, pacjentom z problemami ginekologicznymi, urologicznymi oraz proktologicznymi. W tego rodzaju przeszkodach niezwykle ważny jest aspekt związany z osobistym podejściem do każdego pacjenta lub też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Poza tym należałoby zwrócić uwagę na konkretne ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy. Siedząc, leżąc jak i stojąc również istnieje możliwość ich wykonywania. Warto wykonywać kilka powtórzeń skurczów mięśni dna miednicy w taki sposób, aby przerwa między skurczami była mniej więcej tak samo długa, jak sam skurcz. Gdy uzyskamy pewnego rodzaju kunszt, ćwiczyć mięśnie dna miednicy możemy właściwie w każdej sytuacji, na przykład wracając do domu autobusem lub też siedząc przed telewizorem. Regularne ćwiczenia wzmacniają mięśnie a także zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. W okresie ciąży jest to niezmiernie ważne.}

Tagi: Zdrowie

Brak komentarzy

Zostaw komentarz